Teren wokół domu

Budowa to skarbonka bez dna. Wszystko zaczyna się od wykopania wielkiej dziury, a później to już jakoś się toczy. Na początku nikt sobie dobrze nie zdaje sprawy, jak ogromne pieniądze pochłania budowanie nowego domu.

Na końcu powstaje dom

Jak już wcześniej wspomniano budowa rozpoczyna się od wjazdu koparki, wykopania ogromnej dziury, a następnie ekipa budowlana wykonuje wiele prac, które wieńczone się wjazdem dużej “gruszki” z cementem. W ten sposób powstają fundamenty. Następnie zgrana ekipa stopniowo stawia ściany, w kilka dni można zobaczyć bardzo zadowalający efekt, następnie wieniec i na końcu dach. Czy to już wszystko? Często na ten moment jak najbardziej. Pewna suma pieniędzy odpłynęła. Stan surowy otwarty jest gotowy.

W kolejnym etapie zostaną zamontowane okna i drzwi. Niektórzy uważają, że jest to już zaczątek domu. Instalacje, woda, prąd, gaz oraz szambo. Tak to ostatnie bywa bardzo kontrowersyjne, w momencie gdy mamy możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej nie musimy nic wymyślać, jednak gdy takiej opcji nie ma przychodzi moment na decyzje czy wybrać tradycyjne szambo czy też zainwestować w przydomową oczyszczalnię.

Ostatnia prosta to wykończenie, bardzo dużo kosztuje, jednak każdy wie, że jest to dla niego, że jest to jego dom. Wybiera to na co go stać, przecież za kilka lat można dokonać niewielkich, a może nawet dużo większych zmian. Tak dom to jedno, a teren wokół działki to drugie. Osoby, które chciały połączyć dom z garażem nie mają najmniejszego problemu ze swoim samochodem, jednak co w przypadku osób, które nie zaprojektowały garażu?

Możliwości jest kilka, wybudować garaż lub zakupić tradycyjny blaszak. Jeśli interesuje Cię opcja druga warto poszperać w ogłoszeniach za korzystną ofertą. Garaże Opatówek to rozwiązanie dla Ciebie.

 

Może Ci się również spodoba