Współczynnik UW okna. Ciepłe mieszkanie – niskie rachunki za ogrzewanie – współczynnik przenikania ciepła okna.

Każdy użytkownik chciałby cieszyć się komfortowym mieszkaniem, a jednocześnie tanim w utrzymaniu. Jest to realne pod warunkiem, że zakupimy energooszczędne okna. Im współczynnik uw okna będzie niższy, tym w naszym mieszkaniu będzie cieplej.

Wymiana okien w domu to inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Jeśli w naszym domu jest chłodno, zwłaszcza w mroźne zimowe dni, warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnych okien energooszczędnych. Co prawda ich zakup uszczupli nasz budżet, ale inwestycja ta zwróci się za kilka lat, gdyż będziemy płacić niższe rachunki za ogrzewanie. Ciepło określa współczynnik przenikania ciepła okna i jest określany symbolem uw. Pozwala on określić ilość ciepła, które wydostaje się przez okna na zewnątrz budynku. Jego wartość powinna wynosić nie więcej niż 1, 1.

Jeśli współczynnik jest wyższy to oznacza to, że okna są słabej jakości. Warto zatem zainwestować w nowoczesne okna energooszczędne, w których współczynnik uw wynosi od 0. 6 do 0, 8.
Decydując się na wymianę okien warto też zadbać o prawidłowe i szczelne osadzenie ich w ramie okiennej.
Warto zainwestować w okna dobrej jakości. Dzięki temu w naszym domu będzie ciepło i przytulnie, a rachunki za ogrzewanie będą zadowalające.

Może Ci się również spodoba