Współczynnik izolacyjności akustycznej okien. Ciche mieszkanie, na hałaśliwym osiedlu – okna współczynnik RW

Każdy z nas chciałby mieszkać w cichej i spokojnej okolicy. Niestety marzenie to spełnia się nie wszystkim. Mieszkając przy ruchliwej drodze czy na dużym hałaśliwym osiedlu musimy każdego dnia zmagać się z uciążliwym hałasem. Jak skutecznie sobie z nim radzić?

Jednym z wielu sposobów zniwelowania uciążliwego hałasu dobiegającego z zewnątrz jest zakup odpowiednich okien. Na naszym rynku mamy szeroki wybór okien zmniejszających hałas w naszym domu. Warto zainwestować w dobre okna współczynnik rw w takich oknach wyrażany jest w decybelach (db). Informuje on w jakim stopniu okno jest chronione przed hałasem dochodzącym z zewnątrz.

 

Odpowiedni współczynnik izolacyjności akustycznej okien pozwoli nam oddalić się źródła emisji hałasu. W standardowych oknach współczynnik rw wynosi około trzydziestu decybeli. Im wartość rw okna będzie wyższa, tym w naszym mieszkaniu będzie ciszej. Zakup i montaż takich okien z pewnością poprawi komfort naszego życia.
Zadbajmy też o prawidłowy montaż okien. Rama okienna powinna być szczelnie osadzona w futrynie okien. Wykonanie tych usług najlepiej zlecić doświadczonej i rzetelnej firmie cieszącej się nienaganną opinią wśród klientów.

Może Ci się również spodoba