Spełnij marzenie o domu

Przestronny, wolnostojący dom z dużym ogrodem – kto o nim choć raz nie marzył? Niemalże nieograniczona powierzchnia, którą wykorzystać możemy zgodnie z własnymi upodobaniami. Która kobieta nie marzy o dużej garderobie? Który facet pogardzi pokojem przeznaczonym do gier? Czy

Odchudzanie

i ogólne dbanie o siebie nie będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze, gdy możliwa będzie siłownia w domu? Niestety marzeniami nie będziemy w stanie zrealizować, a tym bardziej sfinansować tego planu. Koszt zakupu nieruchomości jest niestety bardzo wysoki. Problematyczne może być już zakupienie niewielkiego mieszkania w bloku, a co dopiero zakup domu (a tym bardziej kupno działki budowlanej czy rolnej z możliwością przekształcenia w budowlaną i budowa domu zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami). Co to w konsekwencji dla nas oznacza? Czy musimy koniecznie zrezygnować z marzeń i planów i pogodzić się z tym, że do końca życia przyjdzie nam wynajmować lokal mieszkalny, który nigdy nie stanie się naszą własnością? Na szczęście niekoniecznie. Skąd więc wziąć konieczne w tym celu fundusze? O tym poniżej.

Kredyt hipoteczny

Niestety nie jesteśmy w stanie podać ci skutecznej metody na wygraną na loterii, możemy jednak podpowiedzieć, czy warto zaciągnąć kredyt bankowy i jak to zrobić. Oczywiście bank musi na udzieleniu nam pożyczki zarobić. Z tego też powodu kwota kredytu obarczone jest prowizją a do spłacanych w formie ratalnej kwot dołączane są odsetki. Powinniśmy poszukać ofert, które w dalszej perspektywie nie zrujnują naszego domowego budżetu. Bank udzielający nam pożyczki gotówkowej musi mieć także pewność, że odzyska z powrotem swoje pieniądze, dlatego starając się o kredyt zadbajmy o to, aby nasza sytuacja – zarówno zawodową, jak i rodzinna była ustabilizowana. O tym, czy kredyt hipoteczny zostanie nam udzielony, jaką będzie jego maksymalna wysokość oraz warunki spłaty decyduje nic innego, niż nasza zdolność kredytowa. Jest ona wyliczana na podstawie wielu czynników związanych właśnie z naszym zawodowym i prywatnym życiem. Znacznie ma to, gdzie pracujemy i w oparciu o jaką formę zatrudnienia, jakie są miesięczne dochody osób wchodzących w skład danego gospodarstwa domowego oraz ich wydatki, ile osób znajduje się na naszym utrzymaniu i tak dalej. Ważne są także informacje dotyczące samej nieruchomości, którą planujemy zakupić – jej typ, stan, powierzchnia użytkowa, powierzchnia działki, lokalizacja w jakiej się znajduje i tak dalej. Gdy uzyskamy kredyt będziemy o krok od spełnienia marzenia.

Może Ci się również spodoba