Serwis z ogłoszeniami o nieruchomościach

Chcąc sprzedać mieszkanie, kupić dom czy wynająć pokój najszybciej ciekawe ogłoszenia można znaleźć na tematycznych portalach internetowych. Są dostępne zarówno portale ogólnopolskie jak i te bardziej lokalne. Jest to doskonałe miejsce do tego, aby dokładnie sprawdzić rynek chociażby pod kątem wysokości cen nieruchomości. Nawet w jednym mieście może się zdarzyć, że w zależności od dzielnicy ceny mieszkań będą niezwykle zróżnicowane. Warto dokonać wcześniejszego rozeznania aby nie kupować kota w worku. Zarówno kupno domu jak i mieszkania to niebagatelny wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Jakie mieszkanie będzie dobre na początek?

Młodzi ludzie przeważnie nie dysponują zbyt dużym budżetem i większość z nich decyduje się na zakup kawalerki. Może to być dobra opcja na start, jednak jeżeli planuje się szybkie powiększenie rodziny, to warto już na początku zainwestować w mieszkanie dwupokojowe. Różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma nieruchomościami nie jest aż taka ogromna, a komfort zupełnie inny. Lepiej może być kupić od razu nieco większe mieszkanie niż za rok czy za dwa musieć kombinować z zamianą czy ze sprzedażą lokalu mieszkaniowego.

Nowe czy używane?

To jest dylemat z którym zmaga się większość osób planujących zakup lokalu mieszkaniowego. Ceny nowych mieszkań są bardzo wysokie, jednak można liczyć na niezwykle wysoki standard budynków. W starym budownictwie nie dość że ściany są krzywe, to jeszcze w dodatku są tak bardzo cienkie, że doskonale słychać co sąsiad robi w mieszkaniu obok. Jednak w przypadku mieszkań używanych można bez trudu wybrać lokal który będzie się nadawał do zamieszkania od razu, bez konieczności przeprowadzania remontu. W przypadku mieszkań nowych, potrzebny będzie dodatkowy czas na ich urządzenia, nie wspominając nawet o kosztach z tym związanych.

Sprzedam dom – jak znaleźć chętnych?

Nie da się ukryć, że o wiele łatwiej jest sprzedać mieszkanie niż dom. Głównym czynnikiem jest przeważnie cena, mieszkanie jest tańsze niż dom. Druga kwestia, to lokalizacja – domy zazwyczaj zlokalizowane są na przedmieściach, co nie dla każdego jest dogodnym rozwiązaniem. Chcąc sprzedać dom można próbować robić to na własną rękę zamieszczając ogłoszenia na stosownych portalach. Jeżeli ktoś nie ma na to czasu, to powinien sprzedaż domu powierzyć w doświadczone ręce specjalistów od sprzedaży nieruchomości. Pracownicy agencji nieruchomości dołożą wszelkich starań aby sprzedać dom w korzystnej cenie – w końcu od ceny sprzedaży zależy ich prowizja.

 

Może Ci się również spodoba