Rozkładana sofa do małego salonu

Nie każdy może sobie pozwolić na urządzenie luksusowego i przestronnego salonu niczym z amerykańskich filmów. W małych mieszkaniach w bloku często przestrzeń jest na tyle ograniczona, że konieczne staje się na przykład wydzielenie z większego pomieszczenia dwóch mniejszych pokoi. Na szczęście salon to takie miejsce, w którym nie ma potrzeby posiadania dużej ilości mebli. A jakie są najważniejsze?

Jakie meble koniecznie muszą znaleźć się w salonie?

Niezbędnym w salonie meblem jest oczywiście wygodny wypoczynek. Dobrze byłoby, gdyby była to przynajmniej 3 osobowa kanapa. Zdarzają się jednak salony, w których możliwe jest ustawienie jedynie kanapy dla dwóch osób. O ile to tylko możliwe, warto postarać się o jak najszerszą sofę lub nawet narożnik w swoim salonie, ponieważ daje to wiele wygody w korzystaniu z tego mebla na co dzień. Idealnym wyborem jest w takiej sytuacji kanapa rozkładana. Oprócz niej warto pomyśleć również o ładnym stoliku kawowym, choćby niewielkim. Ważne aby w salonie było gdzie usiąść i na czym postawić filiżankę z herbatą podczas oglądania filmu wyświetlanego na wiszącym na ścianie telewizorze lub podczas towarzyskich pogaduszek. Dobrze byłoby gdyby w salonie zmieścił się również regał na książki, ciekawa konsola albo komoda, na której będzie można ustawić między innymi ramki z fotografiami najbliższych. Nie są to jednak meble niezbędne w tym pomieszczeniu.

Dlaczego warto wybrać kanapę rozkładana do małego salonu?

Nawet najmniejsza kanapa rozkładana daje możliwość rozłożenia się do funkcji spania dla przynajmniej jednej osoby. Jeżeli w mieszkaniu znajdują się osobne sypialnie dla każdego z domowników, to i tak nie warto rezygnować z postawienia w salonie w kanapy z funkcją spania. Może ona w przyszłości posłużyć jako miejsce do nocowania dla odwiedzających dom gości. Bardzo często jednak zdarza się, że rozkładana sofa w salonie służy jako sypialnia dla gospodarzy. Na szczęście obecnie w sprzedaży znajdują się bardzo ciekawe modele tych mebli, które uwzględniają zarówno potrzeby ładnego wyglądu w ciągu dnia, jak i posiadania wygodnego materaca w godzinach nocnych.

Kategoria: architektura, remonty

Może Ci się również spodoba