Czy warto zamówić płytę laminowaną na wymiar?

Płyta laminowana to bardzo popularny materiał drewnopochodny, który wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalistów i amatorów. Doskonale sprawdza się ona przy konstrukcji mebli i spotkamy ją zarówno w klasycznych kolekcjach oraz w projektach na zamówienie. Ze względu na rodzaj laminatu, który wykorzystano na surowcach, płyta może mieć różne właściwości. Poza konstrukcją mebli wykorzystywana jest również w branży budowlanej oraz do tworzenia parapetów, czy też blatów w kuchni i łazience. Warstwa laminatu jest odporna na wilgoć, zarysowania i zabrudzenia, dzięki czemu płyty laminowane wykorzystywane są również w wilgotnym środowisku.

Jeżeli myślicie o konstrukcji mebli lub blatu we własnym zakresie, to możecie zamówić większą płytę i dociąć ją we własnym zakresie lub zdecydować się na kupno płyty na wymiar. Ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, ponieważ nie musicie później martwić się docinaniem płyty i tym, że w trakcie tego procesu ulegnie ona uszkodzeniu. Jeżeli jednak decydujecie się na płyty na wymiar, to musicie bardzo dokładnie wszystko zmierzyć. W tym wypadku dosztukowanie płyty lub zwiększenie jej wymiarów będzie niemożliwe.

Co jeszcze przemawia za płytami laminowanymi na wymiar?

Korzystanie z usługi docinania płyty laminowanej to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają wystarczające doświadczenie w konstruowaniu mebli oraz tworzeniu poszczególnych elementów wystroju. W ten sposób zaoszczędzicie sporo pracy i od razu będziecie mogli pracować na gotowym materiale. Właśnie dlatego najczęściej korzystają z tego osoby, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem mebli na wymiar lub wykończeniem wnętrz. Mniej doświadczone osoby, mogą kupić większe płyty i spróbować dociąć je do swoich potrzeb.

Dlaczego płyta laminowana sprawdza się w domu? Tak jak wspomnieliśmy, są one bardzo odporne i dobrze sprawdzają się również w wilgotnym środowisku. Dzięki temu bez obaw można stosować je do mebli kuchennych i łazienkowych. Ich laminowana powłoka jest bardzo prosta w pielęgnacji, więc nie stracicie dużo czasu na ich regularne czyszczenie. Płyta jest również bardzo estetycznym materiałem do produkcji mebli, dzięki czemu korzystnie wpłynie na wartość dekoracyjną danych mebli. Właśnie dlatego laminowane płyty cieszą się takim zainteresowaniem.

Może Ci się również spodoba