Piękno wyrażone w tarasie.

Daleko nam do kultury sjesty i spożywania posiłków na wolnym powietrzu jak to ma miejsce w krajach południowej Europy. Niestety klimat mamy taki, że większość roku jest zbyt zimno i zbyt mokro na to. Jednak to nie przeszkadza, aby na te kilkanaście tygodni nasz taras stal się miejscem wyjątkowym. NA te ciepłe dni może przejąć funkcję salonu a nawet jadalni.
Zachęcają do tego długie i ciepłe wieczory później wiosny i lata. Przy odrobinie szczęścia nawet jesienią możemy korzystać z uroków naszego tarasu. A zasadzie i zimą.
Jak urządzić nasz taras marzeń. Zaczęliśmy od jego budowy. Poświeciliśmy na to setki godzin niemałe pieniądze. Wreszcie możemy się zrelaksować.

Czas na relaks

Nie od dziś wiadomo, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zdrowe. Ale trudno będzie spędzać dużo czasu na tarasie stojąc. Organizując na taras marzeń zaczynamy więc od siedziska. Tutaj MOŻLIWOŚCI MAMY WIELE. Od krzeseł z tworzywa, drewnianych czy metalowych po ławy czy huśtawki. Poza tym do siedzenia mogą na służyć różnego rodzaju maty, taborety, stołki poduchy pufy i co sobie tylko wymarzymy. Nieodzowne są również koce na chłodniejsze wieczory. A czy korzystanie z tarasu musi ograniczać się tylko odo okresu letniego? Otóż nie. Może obiadu nie damy rady w zimie jeść, ale na pewno chętnie wieczorami poczytamy książkę lub po prostu popatrzymy w gwiazdy. Tak nawet zimą. W sprzedaży mamy mnóstwo rożnej wielkości i wydajności pieców promieniowych napędzanych alkoholem. A może nawet ktoś nam wymyśli jakiś grillo kominek? Tylko ze wtedy t nie w Krakowie. Tam nie wolno korzystać z najbardziej ekologicznych form opału czyli ognisk.
Dużo uroku nas pewno doda odpowiednio dobrane i urządzone oświetlenie. Takie nie za mocne. O barwie łagodnej… takie, żeby nie walnąć się małym palcem o coś, ale żeby nie było za jasno.
Jak już mówimy, że można spożywać posiłki to przyda się tez dobry stabilny stolik, duża taca i specjalny komplet naczyń na zewnątrz.
Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Więc podkreśleniem całości powinien być doskonały zestaw audio…

Może Ci się również spodoba