Kempas, wenge a może sapeli?

Podłoga drewniana to wciąż rarytas dla wielu osób, mimo wygórowanej ceny nadal ma swoich zwolenników. Dąb to nie jedyne rozwiązanie, wśród koneserów drewna można odnaleźć także egzotyczne egzemplarze.

Nowoczesne wnętrza kochają podłogi egzotyczne, ciekawe, wręcz zachwycające kolory, niepowtarzalne słoje a co ważne niezawodna trwałość, to tylko niektóre zalety nowoczesnej podłogi.

Czy kojarzysz nazwy kempas, merbau? Nie, to nic straconego, nie jesteś jedyną osobą, która wybałusza oczy na te słowa, a to tylko początek wielkiej przygody. Powyższe gatunki są odporne na ścieranie, cechują się bardzo dużą twardością, charakteryzują się barwą mlecznej czekolady z nutką pomarańczy. Nadaje się na ogrzanie wnętrza. Przyjemne wnętrze stworzą także badi, sapeli, ciemniejsze to ipe i chyba już przez wszystkich kojarzone wenge.

W Polsce coraz więcej ofert pojawia się na rynku, gdzie jeszcze do niedawna nikt nie wspominał o egzotycznych egzemplarzach. Internet daje szansę na znalezienie dobrej firmy, która zamieszcza ogłoszenia, poszukuje swoich nowych klientów. Natrafiłeś przypadkiem na drewno egzotyczne Jarocin? A może drewno egzotyczne Kraków czy też Poznań. Oferty rozsiane po całej Polsce pokazują na jak ogromną skalę obecnie odbywa się produkcja drewnianej egzotycznej podłogi.

Daj się ponieść fantazji, nie zawsze musi być dąb, odpowiednie zaolejowanie podłogi sprawi, że będziesz cieszyć się nią długie lata, a odwiedzające Cię osoby poczują ogromną zazdrość, chęć posiadania czegoś takiego w swoim domu.

Może Ci się również spodoba