Ile kosztuje mycie dachu?

Mycie dachów to czynność, której wagi bardzo wiele osób nie docenia. To zdecydowanie błąd, ponieważ brak konserwacji i czyszczenia dachu może doprowadzić do zmniejszenia jego żywotności, ograniczenia funkcji ochronnej, a w skrajnych wypadkach nawet do nieszczęśliwych wypadków. W najlepszej opcji narazi to nas na dodatkowe i wysokie koszty, w najgorszej może stworzyć realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wiele osób odpycha od siebie myśl o sprzątaniu dachu oraz nie zastanawia się nawet nad tym, ile to kosztuje.

Trudno jednoznacznie powiedzieć ile kosztuje mycie dachu. Wszystko dlatego, że każdy dach to inna konstrukcja, lokalizacja, sposób wejścia oraz metraż. Praktycznie nie da się ustandaryzować cen za takie usługi, dlatego najczęściej jest to indywidualna wycena dla właściciela, w której uwzględniono wcześniej wymienione zmienne. Standardowo przyjmuje się kwoty od m2 i może to być nawet około 20-30 PLN za m2.

Co ma wpływ na cenę mycia dachu?

Wpływ na cenę mycia dachu ma bardzo wiele czynników. Pierwszym z nich może być rodzaj pokrycia dachu. Inne ceny podawane są w przypadku blachodachówki, dachówki ceramicznej, betonu lub innych materiałów. Kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę to kąt nachylenia dachu oraz trudność dojścia, czy też dostania się na dach. Im łatwiejszy jest dostęp, tym cena jest niższa. Dodatkowo pod uwagę brane są również takie techniczne aspekty, jak możliwość podłączenia się do źródła prądu lub wody.

Cena za mycie dachów będzie różniła się również w zależności od preparatów, które zostaną użyte w danej sytuacji. Dodatkowo usługę można wzbogacić na przykład o odgrzybianie lub wykonanie podstawowych prac konserwacyjnych lub naprawczych, w tym między innymi malowanie, dzięki czemu mycie dachu staje się usługą kompleksową, dlatego warto zaufać specjalistom, którzy robią to na co dzień. Tak naprawdę samodzielnie nie będziemy w stanie wykonać pracy na poziomie, który zagwarantują nam specjaliści, którzy od lat myją dachy, więc wybierając odpowiednią firmę, warto również zwrócić uwagę na jej historię oraz opinię zadowolonych klientów. Prawdopodobnie stanie się kolejnymi z nich.

Może Ci się również spodoba