Dom, krok po kroku od podstaw.

Stawianie fundamentów domu to cześć pracy, a najgorsza częścią jest jego wykończenie, które zajmuje wiele pracy, jest czasochłonne i kosztowne. “Jako architekt tworzysz w teraźniejszości, mając świadomość przeszłości i w perspektywie przyszłości, która jest właściwie nieznana.” – Norman Foster

Jaki jest twój wymarzony dom?

Twoje wymarzone 4 kąty nie muszą być jedynie realne w myślach. I ty możesz spróbować swoich sił, stać się właścicielem domu, gdy tylko postawisz sobie za cel kupno lub wybudowanie domu. Ten dom, nie musi być pałacem, ale dla ciebie on będzie. On będzie twoją fortecą, która ty sobie sam stworzyłeś, starając się o niego od podszewki. Dlatego też, by powstał twój dom, musi zostać np. sporządzony projekt budowlany.

Twój wymarzony dom może mieć 120 m2, 150 m2 lub 400 m2, wszystko zależy od ciebie. On też może mieć 5 pokojów, 6 pokojów, 2 łazienki, i być jedno piętrowym domkiem o ekskluzywnym i wysokiej jakości wyglądzie.

Projekt budowlany to nic innego jak sporządzenie planów rozmieszczenia pewnych kwestii związanych z realizacją planu budowy. On musi zawierać wszystkie wyliczenia, parametry, a realizowany on jest na działce uzbrojonej przeznaczonej do stawiania domu.

Działki uzbrojone, a nie uzbrojone to zupełnie dwie inne rzeczy. Działka budowlana to bardzo kosztowny interes, na którym można postawić dom, jednak też zalety działek nieuzbrojonych są takie, że można je przekwalifikować na działki budowlane.

Stawianie domu krok po kroku.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia budowy domu, jest przygotowanie gotówki lub zapożyczenie się w banku, by móc od czegoś zacząć. I wówczas bank sprawdza nasze kredytownie, naszą płynność finansową, która może mieć ważny wpływ na ilość kwoty, jaką otrzymamy od banku.

Drugim krokiem jest wyszukanie odpowiedniej działki uzbrojonej, która może stać się miejscem naszego przyszłego domu rodzinnego. Wykupienie jej, wypełnienie wszystkich dokumentów, podpisanie ich, tak, aby nic nie stało na przeszkodzie, żaden inny kredyt poprzedniego właściciela.

Trzecim krokiem są projekty budowlane i wybranie jednego spośród setki projektu domu, który najbardziej nam odpowiada, biorąc też pod uwagę naszą przyszłość i przyszłość naszych dzieci.

Czwartym krokiem jest finansowanie budowy, która powinna mieć również schemat danych wydatków. Przy tym również warto szukać oszczędności, możliwości ukrócenia wydatków, jakie pojawiają się podczas realizacji projektu budowy. I tu można trafić na problemy finansowe, które mogą opóźnić pracę budowy.

Ostatnim, czwartym krokiem jest zakończenie budowy, wprowadzenie się do niej bez żadnych przeszkód.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że projekty budowlane to nic innego, jak realizacja marzeń, jakie sobie stawiamy za cel, by któregoś dnia mieć swój własny wymarzony dom. “Jeśli chcesz mieć łatwe życie, nie zostawaj architektem” – Zaha Hadid

 

Może Ci się również spodoba