Do czego służy zagęszczarka elektryczna?

Zagęszczarka elektryczna to urządzenie służące do zagęszczania gruntu, nawierzchni poprzez proces wibrowania. Zagęszczarką elektryczną prawidłowo jesteśmy w stanie ubić prawie każdy rodzaj gruntu, niezależnie od jej twardości, osiągając idealną nawierzchnię. Maszyna posłuży nam do zagęszczenia piasku, żwiru, betonu oraz asfaltu.

Rodzaje zagęszczarek – wibracyjne i płytowe.

Zagęszczarki można podzielić na wibracyjne oraz płytowe. Zagęszczarki wibracyjne to urządzenia o bardzo intensywnym działaniu. Posiadają dwie niewyważone masy, które wywołują niejednorodne drgania. Zagęszczarki płytowe to maszyny mniej wymagające. Ich waga zazwyczaj nie przekracza 100 kg, dlatego sprawdzają się przy wykonywaniu wszelkich prac domowych np. ubicie gruntu przed położeniem kostki brukowej, zakładaniu ogrodu czy kończenia podjazdu lub tarasu. Zagęszczarki elektryczne mogą działać bez użycia benzyny, oleju oraz filtrów.

Zagęszczarka elektryczna – zakupić czy zrobić?

Dostępnych jest wiele filmików instruktażowych pt.Zagęszczarka elektryczna jak zrobić?. Wiele osób decyduje się na taki krok, gdyż pozwala to na zaoszczędzenie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być również wypożyczenie zagęszczarki od profesjonalnej firmy budowalnej. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup warto zwrócić uwagę na długość i szerokość płyty roboczej. Kolejny istotny parametr to częstotliwość uderzeń, siła oraz prędkość przesuwu.

Kategoria: budowa

Może Ci się również spodoba