Klasa i elegancja dla każdego. Skórzany wypoczynek – czy warto się na niego zdecydować?

Skórzane meble kojarzą się nam z elegancją i najwyższym komfortem wnętrz w stylu klasycznym. Czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować i wprowadzić je do swojego salonu?

Najpopularniejsze materiały obiciowe na wypoczynki do salonu

Obecnie można znaleźć wiele różnych produktów do salonu. Modne sofy mogą być obite skórą, tworzywami typu ekoskóra lub tkaninami. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. W przypadku tkanin dysponujemy największą różnorodnością barwną, lekkością oraz powierzchnią przyjemną w dotyku, a także praktyczną gdy chcemy rozłożyć na niej pościel (w przypadku modeli rozkładanych z funkcją spania).
Skóra ekologiczna imituje naturalny materiał, a przy tym jest zdecydowanie tańsza, co stanowi jej główną zaletę, oprócz łatwości w utrzymaniu codziennej czystości. A jakie wartości niesie ze sobą zakup sofy skórzanej?

Jeśli zdecydujemy się na obicia wykonane z naturalnej skóry, zyskujemy produkt o najwyższej możliwe trwałości. Skóra jest odporna na wycieranie i uszkodzenia mechaniczne znacznie bardziej niż oba wymienione wcześniej typy obić. Dodatkowo ma piękny i elegancki wygląd, który dodaje we wnętrzu wrażenia luksusowości.

Jak dbać o meble skórzane?

Aby powierzchnia mebli skórzanych przez długi czas utrzymała swój piękny wygląd, należy systematycznie o nią dbać, impregnując i nawilżając ich powierzchnię. W innym razie może ona zacząć wysychać i pękać. W przypadku uszkodzenia skóry niezmiernie trudno jest naprawić mebel tak, żeby wciąż wyglądał równie estetycznie.

***

Skórzane meble to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy wyposażenia o najwyższym poziomie elegancji. Idealnie komponują się ze wszystkim stylami klasycznymi oraz w nowoczesnych wnętrzach w stylu glamour. Można również połączyć je z niektórymi stylami retro, w których olbrzymi nacisk kładziony jest na prostotę i luksusowy wyraz, jak jest na przykład w art deco. Skórzane meble to gwarancja wygody, komfortu i klasy, na który możemy sobie pozwolić nawet w niewielkim mieszkaniu.

 

Może Ci się również spodoba