Najpopularniejszy certyfikat językowy

Pewnie nie raz słyszałeś o certyfikatach językowych. Ale czy wiesz jakie są najbardziej popularnie? Kiedy można je uzyskać? Z jakich części się składają? Jeśli nie wiesz, to koniecznie musisz się zapoznać z informacjami poniżej.

Jaki certyfikat jest najbardziej popularny?

Z jednej strony można by powiedzieć, że ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z drugiej spójrzmy na to, jaki język jest najbardziej popularnym językiem? Oczywiście nie ulega chyba wątpliwość, że jest to język angielski. Dlatego też możemy się domyślać, że to właśnie któryś z certyfikatów dotyczących języka angielskiego jest najbardziej popularny.
Kolejna kwestia. Jaki stopień biegłości językowej prezentują najczęściej ludzie, którzy stosują ten język? Jest to zazwyczaj poziom średnio zaawansowany. Najwięcej jest wydawanych certyfikatów tak zwanych first certificate . Jest to certyfikaty, które określają nasz poziom stosowania języka na poziomie ponad średnio zaawansowanym. Jest to już poziom komunikatywny, jednak nie aż tak bardzo zaawansowany.

Centra egzaminacyjne. Jak wygląda egzamin?

Egzamin przyjmuje podobną formułę stosowaną przy innych egzaminach. Sprawdzane są nasze umiejętności zarówno z czytania, pisania, słuchania i mowy. Do tego warto zaznaczyć, że na teście znajdziemy zadania dotyczące kwestii gramatycznych. Kiedyś były one zadawane jako osobną część. Dziś są dołączone do innych zadań. Nasza wiedza jest sprawdzana szczegółowo. Certyfikat wydawany jest przez University of Cambridge. Certyfikatu wydawane przez ten uniwersytet ssą cenione i uznawane na świecie. Certyfikat na tym poziomie jest często wymagany na studiach wyższych, dlatego bardzo często z tego powodu wiele osòb decyduje się, aby zdać egzamin i go uzyskać.
Certyfikat przyda nam się do udokumentowania naszych umiejętności. Być może lepiej zastanowić się i uzyskać to wcześniej, niż zostawiać to sobie na ostatnią chwilę. Certyfikat możemy uzyskać tylko w trzech sesjach. Jedną z nich jest sesja wiosenna- w marcu, a pozostałe na przełomie maja i czerwca oraz października i listopada.

 

Może Ci się również spodoba