Drzwi antywłamaniowe – jakie wybrać?

Drzwi antywłamaniowe to podstawowa ochrona każdego domu i mieszkania. Szczególnie ważne są w przypadku domów jednorodzinnych, które ulokowane są w większej odległości od domów sąsiadów oraz nie posiadają wmontowanego systemu alarmowego. Jednak jakie drzwi antywłamaniowe wybrać?

Klasa bezpieczeństwa

Podczas kupowania drzwi wejściowych powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenie bezpieczeństwa. Optymalną ochronę w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach zapewni oznaczenie klasy 3 lub 4. Im wyższa cyfra (od 1 do 6), tym drzwi są trudniejsze do sforsowania. Klasa 5 i 6 wykorzystywane są niemal wyłącznie w pomieszczeniach, które są wyjątkowo narażone na próbę rabunku (m. in. w muzeach, instytucjach finansowych) – są to produkty o bardzo dużej wytrzymałości, ale również wysokiej cenie, przez co ich montowanie w domach jednorodzinnych jest zbędne.

Drzwi antywłamaniowe – co warto wiedzieć?

Wbrew powszechnym opiniom, drzwi antywłamaniowe mogą posiadać niewielkie przeszklenia, które wykonane są ze specjalnego szkła, które nie poddaje się rozbiciu nawet przy wielokrotnym uderzaniu ciężkim przedmiotem. Wielu producentów dba również o estetykę tego typu produktów: jeśli chodzi o drzwi antywłamaniowe Castorama oferuje wiele modeli, z których z łatwością wybierzemy odpowiadający naszym gustom i komponujący się z elewacją. Dodatkowo przy montażu odpowiednich drzwi antywłamaniowych renomowanych firm możemy liczyć na zniżki podczas ubezpieczenia domu: niektóre z ubezpieczalni oferują nawet 20% zniżkę na ubezpieczenie domu lub mieszkania, które chronione jest przez wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe.

 

Może Ci się również spodoba