Okna energooszczędne Kraków. Szczelne i ciepłe mieszkanie – testy szczelności powietrznej budynku

Odpowiednia szczelność budynku oraz okna energooszczędne mają kluczowy wpływ na zapotrzebowanie ciepła w naszym domu. W celu sprawdzenia szczelności mieszkania należy przeprowadzić teksty szczelności powietrznej budynku.

Niekontrolowany dopływ chłodnego powietrza zewnętrznego do naszego domu oraz ucieczka powietrza ogrzanego są przyczyną zwiększonego zapotrzebowania na ciepło w okresie grzewczym i chłód w okresie letnim. Przekłada się to między innymi na płacenie wysokich rachunków za ogrzewanie domu. Warto zatem wykonać test szczelności budynku.

 

Obecnie na rynku mamy wiele firm świadczących usługi w tym zakresie. Wiodącym miastem jest Kraków. Testy szczelności powietrznej budynku są zazwyczaj wykonywane za pomocą metody „Blower Door Test” – Testowy Wentylator Drzwiowy. Odbywa się to przy pomocy specjalistycznego urządzenia weryfikującego czy działanie wentylacji jest zgodne z obowiązującymi normami. Przeprowadzony tekst pozwala wychwycić niekontrolowane ubytki powietrza oraz pomóc wskazać miejsca wymagające poprawy. Taki test warto wykonać na etapie budowy nowego domu oraz przed rozpoczęciem modernizacji budynku już użytkowanego. W naszym domu będzie jeszcze cieplej, jeśli zdecydujemy się na montaż okien energooszczędnych o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Może Ci się również spodoba