Wszystko o suszu z lucerny.

Coraz więcej osób, które zamieszkują wsie lub chcą się na nią przeprowadzić, decydują się na hodowanie zwierząt. I tu nie chodzi tylko o koty czy psy. Przeważnie na gospodarstwach ludzie decydują się na zakup koni, świń, krów, kóz czy też kur i kaczek. Jednak nie wszyscy wiedz ą, czym tak naprawdę powinno się karmić takie zwierzęta. Dlatego też, warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu, gdzie zostanie opisany jeden z takich pokarmów. Chodzi oczywiście o susz z lucerny. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z treścią. Być może dla kogoś okaże się to bardzo interesujące i pomocne.

Czym jest pasza z suszu z lucerny

Na pewno bardzo dużo osób zastanawia się, czym w ogóle jest susz z lucerny. Otóż jest to nic innego jak pewnego rodzaju pasza, która jest chętnie zjadana przez zwierzęta hodowlane. Warto dodać, iż świetne nadaje się ona do karmienia takich zwierząt jak: bydła ,trzody chlewnej, drobiu, owiec czy także koni. Jak widać nadaje się dla większości zwierząt. Co znajduje się w składzie tego suszu? Na pewno możemy wyróżnić w nim różnego rodzaju liście, które bogate są przede wszystkim w wapń, fosfor, potas, magnez oraz inne minerały, które idealnie działają na ich kości i zęby. Warto także dodać, iż tego typu susz bardzo bogaty jest także w różnego rodzaju aminokwasy egzogenne. Lucerna w swoim składzie ma sporo witamin, do których można zaliczyć witaminy A,B2,C,E,K. Kiedy się powinno ją stosować? Otóż przeważnie, jeśli nasze zwierzęta mają problemy z funkcjonowaniem swojego układu pokarmowego. Mowa tutaj między innymi o wzdęciach. Działa dobrze także na układ odpornościowy.

Stosowanie suszu z lucerny

Jeśli chodzi o jego dawkowanie, to trzeba wiedzieć, iż każde zwierzę potrzebuje innej dawki. Otóż, jeśli chodzi o świnie to trzeba podawać około 5-10% w mieszance. Jeśli chodzi o drób typu kaczki, kury to dawka wynosi 3-10% w mieszance. Bydło natomiast potrzebuje 5-8% w mieszance. Opasy natomiast potrzebują – 10-20% w mieszance, a konie 10% w mieszance.

Możemy wyróżnić lucernę granulowaną lub też sypką. Przeważnie pakowane są po 20 lub 25 kilogramów. Przeważnie dodaje się ją do innej paszy. Ponadto lucerna wspomaga układ trawienny.

Właściwości lucerny.

Teraz warto skupić się na tym, na co tak naprawdę pomaga susz z lucerny. Otóż do najpopularniejszych właściwości można zaliczyć przede wszystkim:

  • wspomaga nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu zwierzęcego,
  • jest w stanie opóźnić procesy starzenia się zwierząt hodowlanych,
  • wspomaga układ immunologiczny,
  • poprawia wygląd i kondycję sierści i skóry.

Podsumowując niniejszy artykuł warto dodać, iż jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad kupnem tej paszy to naprawdę warto. Przynajmniej będziemy mieli pewność, że nasze zwierzęta będą dobrze i zdrowo się odżywiać. Można ją kupić przez internet. Jednak należy to robić od zaufanych osób. Warto także patrzeć na skład tych pasz. Nie jest ona droga, a może pomóc zwierzęciu. A o to chodzi, aby żyły one jak najdłużej.

Może Ci się również spodoba